Kapela

Martin Čermák

Martin
 Čermák

kytara, zpěv, midi
Wiky

Wiky
J. Wilkner

zpěv, texty, ukulele
Ondřej Valášek

Ondřej 
Valášek

housle
Vladimír Zeman

Vladimír 
Zeman

perkuse, pady
Markéta Pospíšilová

Markéta Pospíšilová

violoncello

Ivan
Prešovský

baskytara
Poslední společnou punkrockovou kapelu jsme nechali rozpadnout záměrně. Než za sebou práskl dveřma poslední basák, řekl nám: „S těmadle textama hrát nátěr fakt nejde. Hele vykašlete se na to a hrajte to jako folk!“ A šel. 

Tak v roce 2013 v Praze  kytarista Martin Čermák a zpěvák a textař Wiky založili FoxO. A fungovalo to. Lidi, na kterých jsme písničky testovali, nám rozuměli. Naši hudební směs folku, šansonu a rocku s českými texty jsme hráli po hospodách, a vůbec všude kde se dalo.

Potřebovali jsme, aby nám to víc basovalo, jenže žádný basák nebyl k mání. Bylo ale cello Markéty Pospíšilové. Tehdy se začala psát historie naší neobvyklé nástrojové sestavy, kterou prostě nevymyslíš. Když nás doplnily naprogramované elektro podklady, začali jsme novému hudebnímu stylu říkat elektro-šanson. Je to sice úplná blbost, ale na jinou škatulku jsme nepřišli. A když někomu řekneš, že máš kapelu, vždycky se každej zeptá „Jó? A co jako vlastně hraješ?“. Tak mateme tělem. 

"Asi lepší a přesnější je Poetic Folktronica"  Veronika Douglas, Universal Music.

V kvartetu se skvělým houslistou Ondřejem Valáškem jsme natočili pár singlů a vyhráli nějaké ty hudební soutěže. Ceníme si zejména zařazení mezi objevy festivalu United Islands of Prague a hraní v pražském klubu JazzDock

Na perkuse se k nám přidal Vladimír Zeman (ex Eddie Stoilow), který tak částečně nahradil a částečně doplnil elektronické podklady.

V roce 2020 jsme udělali Adama. Tedy abyste rozuměli, připravili a vydali jsme první album kapely FoxO s názvem ADAM.

Produkci alba přijal recipročně Martin Přikryl (The Prositutes, Apollinaire, Lazer Viking, Wild Tides), udělali jsme takový částečný barter. O zvuk nástrojů a míchačku se staral Jan Brambůrek (Houpací koně) v Tajnym studiu v Ústí nad Labem. A byl to parádní týdenní mejdan dnem i nocí, o těch ránech nemluvě.
Produkci alba přijal recipročně Martin Přikryl (The Prositutes, Apollinaire, Lazer Viking, Wild Tides), udělali jsme takový částečný barter. O zvuk nástrojů a míchačku se staral Jan Brambůrek (Houpací koně) v Tajnym studiu v Ústí nad Labem. A byl to parádní týdenní mejdan dnem i nocí, o těch ránech nemluvě.

Zpívalo se pak v pražskym studiu Parlay, a to za podpory Terezky Vytiskové a Marie Kieslowski. Mají krásný hlasy. Obal alba nám vyfantazíroval Radim Pavlica, pač jeho grafický styl bezvadně souzní s tím, co hrajeme, tak proto.

Na mastering jsme poslali ADAMA do londýnských Metropolis Studios k rukám a uším Andyho Baldwina (The Who, Oasis, Blur, Faith No More). Což byl dobrej tah, Andy zvuku alba  strašně pomohl.
A pak nám to vyšlo (to album), bylo září 2020.

"Takhle má, dle mého názoru, znít adept na nominaci v Andělech v kategorii alternativa."  napsal o ADAMOVI Dany Stejskal, Headliner

"Už jste slyšeli náš nový Tip týdne? Bude se vám líbit, jestli máte rádi: Zrní, Zvíře jménem podzim nebo Psí vojáci."  Bandzone.cz TIP TÝDNE (14/9/2020) do Majkláče
Tak ano, to je hudební množina, ve který je nám dobře.

V době dokončování desky konečně doplnila sestavu a zvuk kapely baskytara, nejdříve v podání Markéty "Slomíka" Kratochvílové, po nedlouhé době ji pak střídá Ivan Prešovský z Košic.

V následujícím období kapela přijala koncept doby singlové. Jako seriál vycházejí jednotlivé díly na EP. Vždy třípísňové EP, natočené pokaždé v jiném studiu a s jiným producentem.

EP I bylo vydáno v červnu 2022, a to v produkci Amáka a Golden Hives Studio v Praze.

Jsme hudební muži v černém s diamantem ve svém středu.
Ale přesvědčte se vlastně sami, jste velmi zváni.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram